קצב הלב לאחר קילומטר

ניטור קצב הלב לאחר הפעלת קילומטר יכול לעזור לך לבדוק את רמת הכושר שלך ולמדוד את התקדמות הכושר שלך. זה גם יכול לעזור לך לקבוע ולהתאים את עוצמת השגרה שלך פועל. הסיבה לכך היא כי קצב הלב גבוה יותר לאחר פעילות גופנית, יותר אינטנסיבי ריצת האימון שלך היה. התייעץ עם הרופא שלך לפני תחילת כל משטר תרגיל, ואם יש לך שאלות או חששות לגבי קצב הלב שלך.

למרות שאתה יכול לרכוש צג קצב לב כדי לבדוק את הדופק שלך, אתה יכול גם פשוט לשים את האצבע על עורק לספור את פעימות לדקה. לאחר ריצה של קילומטר, בדקו שהלב שלכם נמצא בטווח של 50 עד 85% מקצב הלב המרבי שלכם, שהוא 220 פחות גילכם, מייעצת איגוד הלב האמריקני. לדוגמה, בן 25 צריך להיות פעימות של 98 עד 166 bpm לאחר התרגיל.

אם אתה רק מתחיל עם שגרת הריצה שלך, המטרה של קצב הלב שלך להיות סביב 50 אחוזים סימן של אזור היעד שלך במשך כמה שבועות הראשונים. אם אתה לא יכול לדבר או שאתה לעצור לעתים קרובות כדי לתפוס את הנשימה בזמן שאתה פועל, סביר להניח שאתה רץ קשה מדי. בהדרגה להגדיל את האינטנסיביות שלך על פני תקופה של שישה חודשים עד קצב הלב שלך הוא בערך על 85 אחוזים סימן של אזור היעד במהלך ואחרי הריצה.

אתה יכול לחוות דפיקות לב או קצב לב גבוה אם אתה תרגיל מוגזם או אינטנסיבי מדי. זה יכול לגרום לך צמיג מהר מדי, מונע ממך לסיים את קילומטר. קבל תשומת לב חירום אם לב מרוץ מלווה אובדן הכרה, כאבים בחזה או קוצר נשימה. אלה יכולים להיות סימפטומים של סיבוך רציני כגון התקף לב, MedlinePlus האנציקלופדיה הרפואית המקוון מזהיר.

להאט את הקצב או בעוצמה תוך כדי ריצה אם אתה מבחין כל חריגות בקצב הלב שלך, כגון הולם או דילוג על פעימות. תמיד להתחמם עם הליכה מהירה של 10 דקות או פעילות אירובית קלה כדי להגדיל בהדרגה את מהירות הלב ולהעלות את הטמפרטורה של השרירים. להתקרר באותו אופן לאחר ריצה קילומטר לאט להחזיר את קצב הלב לקצב הרגיל שלה.

יַעַד

טיפים

סכנות

איך לנהל