קצב הלב וגיל הריון

בדיוק כמו גודל הגוף של התינוק ואת הצורה לשנות באופן דרמטי במהלך תקופת העובר, קצב הלב שלה משתנה גם עם גיל ההיריון. כאשר התינוק גדל ברחם ומפתח תכונות לחיים לאחר הלידה, קצב הלב שלה ישתנה כדי לשקף את זה. קצב הלב של הילד מושפע גם אם היא נולדה בטרם עת או אם יש קושי במהלך הלידה ואת הלידה.

הלב נוצר ומתחיל להכות סביב השבוע החמישי של ההיריון. קצב הלב הראשון של התינוק הוא בערך 100 פעימות לדקה, שהוא נמוך יחסית בהשוואה לשבועות הבאים. לאחר השבוע החמישי, קצב הלב שלה מתחיל להאיץ ומגיע לשיעור ממוצע גבוה של כ 175 פעימות לדקה עד השבוע העשירי של ההריון. זה לעתים קרובות במהלך שבועות אלה, כי ייתכן שיהיה מבחן ראשוני לאשר הריון, הכולל בדיקה של קצב הלב של העובר על ידי דופלר, ואתה יכול לשמוע את הקצב המהיר של הלב.

לאחר עלייה ראשונית בשבועות הראשונים של ההריון, קצב הלב של תינוקך יורד לאחר כ -10 שבועות עד 12 שבועות. ירידה זו יורדת בכ -25 עד 40 פעימות לדקה בין השבוע ה -10 וה -20 של ההריון או עד סוף השליש השני, שנמשך עד השבוע ה -24.

בין השבוע ה -20 של ההריון ועד הפעם, כאשר התינוק שלך נחשב לטווח מלא, קצב הלב שלו יורד שוב מעט ואז מייצב בין 100 ל 160 פעימות לדקה. על פי אוניברסיטת ניו סאות ‘ויילס אמבריולוגיה המחלקה, כמה תינוקות יש קצב הלב בין 160 ל 180, וזה עדיין נחשב נורמלי. קצב הלב של התינוק צריך להישאר באזור זה עד למועד המסירה.

במהלך הלידה, קצב הלב של התינוק הוא בדרך כלל פיקוח כדי לבדוק את השינויים בשיעור. למרות שלילוד שנולד בין 37 ל -40 שבועות הריון לעיתים קרובות הוא בעל קצב לב בין 120 ל -160 פעימות לדקה, הצירים המתרחשים במהלך הלידה עלולים לגרום לדופק להאיץ או להאט. זה יכול להיות סימן של מצוקה, ולכן רופאים לעתים קרובות לעקוב אחר קצב הלב של התינוק כדי לקבוע אם היא מעבר דרך הלידה בדרך כלל. אם קצב הלב של התינוק מאט במהלך התכווצות העבודה ולאחר מכן נשאר איטי לאחר ההתכווצות נפסקה, זה יכול להיות סימן של ירידה חמצן בשבילה, התערבות יש צורך.

תינוק שנולד בהריון פחות מ 37 שבועות נחשב מוקדם מדי. במקרים מוקדמים של תינוקות יש קצב לב מהיר יותר מאשר תינוקות שנולדו בטווח הקצר, תלוי אם המחלה קיימת או שהתינוק בוכה, קצב הלב במהירות של 200 פעימות לדקה עשוי להיחשב כרגיל. זה קורה כי לאחר הלידה, פגים להשתמש בחמצן מהר יותר כמו גופם להתאים לחיים מחוץ לרחם.

טרימסטר ראשון

טרימסטר השני

טרימסטר השלישי

וריאציות

פרמטוריזם