צמחי מרפא לביוץ

הביוץ הוא שלב המחזור החודשי שבמהלכו משחררת ביצית בוגרת מהשחלה אל החצוצרה וזמינה להפריה. בדרך כלל, ביצה אחת משוחררת לכל מחזור הביוץ והביצה יכולה לשרוד 12-12 שעות לאחר שעזבו את השחלה. אם הזרע אינו מפרה את הביצית בתקופה זו, הביצה מתפוררת ונספגת לתוך רירית הרחם. הביוץ מתרחש באופן טבעי ברוב הנשים. עם זאת, עבור נשים אשר מתקשים להיכנס להריון עקב הביוץ לא סדיר, עשבי תיבול מסוימים עשויים לעזור להם להרות.

ערב רקפת שמן (EPO) ספקים עשויים מן השמן המופק מזרע של רקפת הערב או צמח Oenothera ביניס. EPO עשיר בחומצות שומן חיוניות כגון חומצה לינולאית וחומצה גמא לינולאית ומומלץ על ידי אתר הבית הסעד כדי להגדיל את הפוריות. זה צריך להילקח מראשית המחזור החודשי לביוץ כדי להגביר את הפוריות אבל יש להפסיק לאחר הביוץ כפי שהוא עלול להוביל התכווצויות הרחם ולגרום הפלה. EPO גם מסייע להגביר את איכות נוזל צוואר הרחם אשר מסייע הזרע לשרוד יותר בדרכי הרבייה הנשית. EPO הוא בדרך כלל בטוח לשימוש, למרות תופעות לוואי קלות כגון בחילה, כאבי בטן, וכאבי ראש עלולה להתרחש. זה יכול גם אינטראקציה עם תרופות מסוימות. לכן, עדיף לדבר עם רופא לפני השימוש בו.

שמן זרעי פשתן מגיע מזרעי לינום usitatissimum או צמח פשתן זמין בצורת נוזלים כמוסה. זהו מקור עשיר לחומצות שומן רב בלתי רוויות המסייעות בשמירה על בריאותן הכללית של הנשים ובכך לשפר את הפוריות, אומר חורחה צ’אברו בספרו “הדיאטה לפוריות”. שמן פשתן מכיל גם phytohormones ו lignans המסייעים לאזן את רמות ההורמון בתוך הגוף לווסת את המחזור החודשי והביוץ. תוספי עלול להוביל הפרעות קיבה. הם עלולים גם להפריע לתרופות מסוימות. לפיכך, flaxseed ספקים לא צריך לשמש ללא פיקוח של רופא.

פירות יבשים של vitex או צמח Vitex agnus castus משמש להכנת תוספי vitex אשר עשויים לסייע לווסת את ייצור ההורמונים בבלוטת יותרת המוח ו לתקן אי סדירות הביוץ. תוספי ויטקס עשויים, עם זאת, לגרום לתופעות לוואי כגון שלשולים, אקנה, התכווצויות בבטן וכאבי ראש. תגובות אלרגיות חמורות עשויות להתרחש גם. המינון תלוי בגיל ובמצב הכללי של המטופל. Drugs.com ממליצה גם לדבר עם רופא לאבחן את הסיבה האמיתית של הביוץ לא סדיר לפני השימוש vitex.

Unkei-to שימש ברפואה היפנית המסורתית לטיפול בבעיות פוריות של נשים. למעשה, על פי מאמר שפורסם במהדורת 2003 של “American Journal of Chinese Medicine”, Unkei-to יכול לעזור לשפר את רמות gonadotropin ו אסטרדיול אצל נשים עם ביוץ לא סדיר. כמו עשבי תיבול אחרים, Unkei-to עלול להוביל לתופעות לוואי אינטראקציות סמים גם כן. לפיכך, לדבר עם הרופא שלך לפני השימוש בו.

טורי הדסון, מחבר הספר “אנציקלופדיה לנשים של רפואה טבעית”, אומר כי תה ירוק מגרה הורמון גוברולין ההורמון המין, אשר יכול להוריד את רמות האסטרוגן ו אנדרוגן בגוף. זה יכול לתקן את הבעיה ההורמון הבסיסית לגרום לביוץ. Overuse של תה ירוק עשוי, לעומת זאת, להוביל בחילות, הקאות, שלשולים וכאבי ראש. נשים עם הפרעות נפשיות, כיב קיבה, והפרעות בכליות צריך להתייעץ עם רופא לפני שתיית תה ירוק.

שמן נר לילה

שמן פשתן

Vitex

Unkei-to

תה ירוק