מרק חמוץ חם להצטננות

תרופות לא יכול לרפא הצטננות, אבל כמה מאכלים יש תכונות שעשויות לסייע להקל על תסמינים של אנשים מסוימים. מרק סיני חמיץ יכול להיות אחד מאלה, אומר “דיילי הראלד” סופר מ ‘איילין בראון, אם כי אין שום ראיות מדעיות מוצקות זיהו אותו ישירות כטיפול קר או כדרך יעילה באופן עקבי להקטנת הסימפטומים הקרים. המרק מכיל באופן מסורתי ירך חזיר, פטריות וטופו במרק עוף המתובל בפלפל חריף, שום, ג’ינג’ר, בצל וחומץ, מעובה לאחר מכן בביצים מוכות ובקורנפלור.

מאי להפחית תגובה דלקתית

מתכון מרק חם וחם, המשרת בין ארבעה לשמונה אנשים, מכיל כ -4 כוסות מרק עוף או מלאי. מחקר שפורסם בשנת 2000 בכתב העת הרפואי “צ’סט” הראה כי במעבדה מרק עוף המורכב מעוף, ירקות, תבלינים ומרק דומה לזה המשמש במרק חם וחמוץ מעכב את תנועת תאי הדם הלבנים, או נויטרופילים, האחראים לדלקת. דלקת גורמת לרבים מהתסמינים הקשורים להצטננות, כגון הצטברות ריר ושיעול. החוקרים שיערו כי מרק עוף ומרקים דומים אחרים עשויים להוריד את חומרת הסימפטומים הקרים, אם כי יש צורך במחקרים בבני אדם. בנוסף, זה לא ידוע אם מרק חם חמוץ ישפיע נויטרופילים באותה דרך.

אולי לעזור לנקות סינוסים

סינוס גודש, מלווה כאבי ראש סינוס ואף מחניק, הוא סימפטום קר נפוץ. על פי הרווארד בריאות פרסומים, שתי דרכים כדי להקל על החמימות סינוס כוללים צריכת שפע של נוזל ושאיפה קיטור כמה פעמים ביום מעל מעל החלק העליון של נוזל חם. שניהם לעזור לשחרר את ריר שנצבר, המאפשר לך לגרש אותו בקלות רבה יותר, ושניהם יכולים להיות מסופק על ידי קערה של מרק חמוץ חם. יחד עם המרק, לשתות מים ונוזלים ברורים אחרים.

כלול פלפלים כחלופה לחומרי הדק

בעוד תרופות קרות זמינים מסחרית המכילה decongestants כגון phenylephrine או pseudoephedrine עשוי להיות יעיל, הם יכולים גם להגדיל את קצב הלב שלך, להעלות את לחץ הדם שלך ולגרום לך להרגיש חרדה על קצה. כדי למנוע תופעות לוואי אלה, נסה מרק חמוץ חם מוכן עם פלפל חריף או רוטב פלפל חריף. פלפלים מכילים קפסאיצין, תרכובת המחוברת לקולטני כאב רגישים לחום בעור, באף ובפה. כאשר אתם צורכים capsaicicin, הגוף מייצר ריר יותר, דליל את הריר הקיים ולהפוך אותו קל יותר לחסל. בעוד זה טבעי אפקט decongestant לא לרפא את הקור שלך, זה עשוי לעזור לך לנשום קל יותר, להפחית את הלחץ סינוס וכאב ולהפחית את הסיכון של זיהומים בפיתוח ריר עודף.

הכנת מרק חם חמוץ על קר

אתה כנראה לא יהיה עד לעשות אצווה של מרק חמוץ חם כאשר אתה יורד עם הצטננות. הזמנת היא אפשרות, אבל כדי לשלוט בצורה הטובה ביותר את החומרים ואת התוכן התזונתי של המרק שלך, לעשות את זה מראש. הכינו את המרק עם מרק נתרן נמוכה ואת הבחירה שלך של תוספות, מגניב ביסודיות להקפיא מנות גודל המשרתים במיכלי אוויר מסומן או שקיות פלסטיק מקפיא resealable. זה יכול להישאר במקפיא במשך חודשיים עד שלושה. כאשר אתה מרגיש קר להתפתח, להפשיר את המקרר במשך הלילה, במיקרוגל או על ידי הנחת מיכל או שקית במים קרים, לשנות את המים כל 30 דקות עד להפשיר. מבשלים ואוכלים מיד את המרק.