כמה יש שיעור ההשמנה עלה מאז 1950?

עודף משקל הוא מונח שמתייחס לכמות עודפת של משקל גוף שמקורה בדרך כלל משרירים, עצמות, שומן ומים, אך “השמנת יתר” פירושה כמות עודפת של שומן הגוף, מדד מסת הגוף, BMI, הוא משקל עבור (BMI) עולה עם אחוז השומן בגוף, כאשר אנשים הסובלים מהשמנת יתר נמצאים בסיכון מוגבר למספר מצבים בריאותיים קשים כגון: לחץ דם גבוה, שבץ, דום נשימה בשינה בעיות נשימה, בעיות במפרקים, סוגים מסוימים של סרטן, והפרעות נפשיות, בין היתר.

כ -10% מהמבוגרים בארה”ב סווגו כבעלי משקל עודף בשנות החמישים. ב -2011 2012, לעומת זאת, ה- CDC דיווח כי כ -35% מהבוגרים בארה”ב היו שמנים, שכיחות השמנת יתר בקרב מבוגרים אמריקאים שילשה יותר מששש השנים האחרונות. סקרים לאומיים של השמנה בילדות לא נרשמו לפני 1963, אולם , שיעור ההשמנה בילדות בארה”ב החל לעלות בשנות השמונים. בשנת 1980, 7% מהילדים בגילאים 6-11 היו שמנים, בשנת 2012, שיעור היה כמעט 18 אחוזים. בקרב מתבגרים בגילאי 12 עד 19 – העלייה בשיעורי השמנת יתר הייתה בולטת יותר, ועלתה מ -5% ל -21% באותה תקופה.

סיבות רבות אחראיות לעלייה בשיעורי השמנת יתר בארה”ב. ארוחה במסעדה הממוצעת גדולה פי ארבעה מזו שהיתה בשנות החמישים. באופן דומה, הגודל של צלחות ארוחת הערב המיוצרות בארה”ב גדל כמעט 23 אחוזים, מ 9.6 אינץ ‘ל 11.8 אינץ’, מאז 1900. מחקר שפורסם בגיליון 2012 של כתב העת של מחקר הצרכן מתאר את ההטיה תת הכרתי לצרוך יותר מזון כאשר שימש על גדול יותר. אלה חלקים גדולים יותר במסעדות ובבית, גדל הסוכרים הוסיף, טכנולוגיה משופרת וכתוצאה מכך יותר “זמן מסך” בילה מול מחשבים וטלוויזיה, מתח וחוסר שינה, ואפילו את הטמפרטורות של בתינו ומקומות העבודה מתועדים סיבות המקדמים המתחים ההולכים וגדלים של אמריקה; התמונה השלמה המונחת ביסוד בעיית השמנת יתר היא מורכבת וכוללת תפקידים לגנטיקה ומערכות תגמול לא מתפקדות שנועדו לווסת את צריכת המזון.

שיעורי השמנת יתר גדלו ברחבי ארה”ב עבור שני המגדרים, בכל הגילאים וקבוצות אתניות, עם זאת, כמה קבוצות מושפעות קשות יותר מאחרים. השכיחות של השמנת יתר בקרב מבוגרים אמריקאים היתה 35 אחוזים בשנת 2011 עד 2012. עם זאת, בקרב האמריקנים השחורים, שיעור היה 48 אחוזים. ההבדל בולט עוד יותר בקרב נשים, כאשר 37% מכל האמריקנים לעומת 57% מהנשים השחורות האמריקניות שסווגו כשמנות. יש גם הבדלים בשכיחות השמנת יתר אצל היספאנים, שוב, בייחוד אצל נשים: לא מדובר בקבוצה אחת שמשהו לא בסדר “, אומר ד”ר דונלד לויד-ג’ונס, יו”ר המחלקה לרפואה מונעת באוניברסיטת פיינברג שבצפון מערב ארצות הברית. רפואה בראיון ל- NPR: “זה על הסביבה שבנינו, שמגדירה אנשים להיכשל.

הפיכת מגפת ההשמנה בארצות הברית כרוכה במניעת עלייה במשקל והתערבויות ברמה האישית, החברתית והקהילתית. אחד המשאבים מועיל הוא הלאומי בקרת משקל הרישום, NWCR. NWCR הוא מסד נתונים מעקב מעל 10,000 אנשים שהצליחו ירידה משמעותית במשקל מתמשכת, וחבר הרישום הממוצע איבד בממוצע 66 £ ושמר אותו במשך 5 1/2 שנים. כמה חברים איבדו 30 £, בעוד אחרים איבדו 300. למרות טווח משמעותי, שינויים באורח החיים לקדם ולקיים כל ירידה במשקל ראוי לציין. לדוגמה, 90% מחברי NWCR דיווחו כי הם מתרגלים – בממוצע – כשעה ביום. קרוב ל -80% אוכלים ארוחת בוקר מדי יום, ו -75% שוקלים את עצמם מדי שבוע: ברמה הקהילתית, בתי הספר היסודיים יכולים לעודד את התלמידים לשתות מים במקום משקאות ממותקים סוכר ולעשות בחירות בריאות יותר. בתי ספר רבים יכולים לקדם את בריאות הסטודנטים באמצעות מדיניות בריאותית של בית הספר. יוזמות בריאות במקום העבודה צריכות להיות מתמשכות כדי לעודד פעילות גופנית סדירה ואורחות חיים בריאים לעובדים. עבור קבוצות מיעוט, התערבויות יעילות כללו שימוש ברכוש בית הספר כמו מתקני בילוי במהלך שעות שאינם בבית הספר והגברת סיוע התזונה ותוכניות החינוך.

השמנת יתר חליפין: אז ועכשיו

מה גרם לעליית השמנה?

הבדלים גזעיים ואתיים בהשמנה

אובדן משקל יעיל עבור הארוכה