כמה חלבון ב אונקיות צריך חולה כליה לאכול ביום?

רוב החולים שאובחנו לאחרונה יש להם שאלות על כמות החלבון שהם צריכים לאכול. אין תשובות מהירות, כי בעוד כמה חולים חייבים להגביל את החלבון, חולים אחרים צריכים לאכול כמויות גדולות של חלבון נמוך כולסטרול, ואחרים עדיין לא צריך לדאוג בנושא זה בכלל. להעלות את השאלה עם נפרולוג שלך, כי הוא יכול להגיד לך איזה תחום אתה מתאים.

חולים בשלבים המוקדמים של מחלת כליות לעיתים קרובות יש חלבון שתן גבוהה. בעוד הכליות של אנשים בריאים למנוע חלבונים לשפוך לתוך השתן, כליות מצולקות לא יכול לבצע ביעילות את הפונקציה. תהליך סינון החלבונים מהדם לתוך השתן מאיץ את התקדמות מחלת הכליות. הרופאים עשויים לייעץ למטופלים כאלה להגביל את צריכת החלבון שלהם ל -0.8 גרם לק”ג של משקל הגוף. עצה זו לא ניתנת לילדים, לאנשים בדיאליזה או להשתלות מתקרבת.

0.8 גרם חלבון לכל קילוגרם של משקל הגוף מנחה פירושו 120 lb. אדם צריך לאכול לא יותר מ 1.6 oz. חֶלְבּוֹן. 130 ק”ג. אדם צריך לאכול לא יותר מ 1.7 oz. חֶלְבּוֹן. 150 ק”ג. אדם צריך לאכול לא יותר מ 1.9 oz. חֶלְבּוֹן.

חולי המודיאליזה אינם מנסים עוד לשמר תפקוד כליות, ולכן הגבלת החלבון אינה בעיה. מאז המודיאליזה מסיר כמה חומצות אמינו מן הדם, חולים אלה מעודדים לאכול כולסטרול נמוך, מזונות עתירי חלבון, כגון עוף או דגים. קטניות ומזונות עתירי חלבון הם בדרך כלל מחוץ לתחום משום שיש להם יותר מדי אשלגן וזרחן. כמות מסוימת של חלבון אתה צריך לאכול בזמן הדיאליזה משתנה מאדם לאדם, כדי לבדוק עם נפרולוג שלך.

לעולם אל תשנו את הדיאטה שלכם או נטלו תוספי מזון מבלי לדון בה עם הנפרולוג שלכם. תוצאות המעבדה שלך, לחץ דם ובדיקה גופנית לקבוע אילו חומרים מזינים בטוחים עבורך.

הגבלת חלבונים

סכומים

חולים בהמודיאליזה

אַזהָרָה