כיצד ללמד מתמטיקה לילדים עם להוסיף

מתמטיקה היא נושא הדורש ריכוז כדי להשיג שליטה על מושג או הליך. מובן, ילדים עם ADHD, הידועים בשם הפרעת קשב וריכוז, לעיתים קרובות מתקשים בכיתה במתמטיקה, ולעתים קרובות נופלים. תלמידים אלה נאבקים עם הארגון, שליטה דחף וקשה לשים לב לפרטים. זה מעכב את יכולתם להפגין את מה שהם יודעים, למרות שהם עשויים להיות די אינטליגנטי. כמורה, אתה יכול לעזור לתלמידים שלך עם ADHD להיות מוצלח יותר בכיתה במתמטיקה על ידי להיות מודעים איך הם לומדים לעשות בכיתה ושינויי הוראה כדי לסייע להם.

לספק נייר גרף לתלמידים עם ADHD. הראה להם כיצד הם יכולים להשתמש בכל תיבה כדי לייצג סימן מספר, רווח או תפעולי. זה עוזר לתלמידים עם ADHD לעשות עבודה מדויקת יותר, כמו רבים מתקשים לכתוב בעיות במתמטיקה בפורמט קריא.

ללמד את התלמידים ADHD הליך להשלמת כל סוג של בעיה במתמטיקה. למד את הצעדים של ההליך על פני תקופה של כמה ימים, אם אפשר. לדוגמה, עבור בעיות בחלוקה ממושכת, ללמד את התלמידים לעשות את הצעד הראשון בפועל זה צעד על חמש בעיות. לאחר מכן ללמד את הצעד השני יש התלמידים לתרגל את שני הצעדים הראשונים. למדו באופן זה עד שתלמידי ADHD שיננו ביסודיות את תהליך החישוב שאתם מלמדים.

אפשר לתלמידי ADHD להשתמש במחשבונים כדי להשלים בעיות מתמטיות הכוללות מספר חישובים. תלמידים של ADHD לעיתים קרובות עושים שגיאות קטנות בחישוב – שימוש בסימן תפעולי שגוי הוא נפוץ – ויכול להתמקד טוב יותר בפתרון בעיות של מתמטיקה כאשר הם לא צריכים למקד את האנרגיות שלהם על הפעולה הפיזית של כתיבת הבעיה עושה כל חישוב נכון. בעיות Word הן דוגמה לכך כאשר השימוש במחשבון עשוי להיות מתאים.

השתמש מניפולציות בכיתה המתמטיקה שלך בכל הזדמנות אפשרית. תלמידים עם ADHD יכולים לעיתים קרובות להתמקד טוב יותר כאשר הם יכולים להשתמש בידיהם לבצע משימה. מניפולציות מאפשרות לתלמיד לראות בעיות מתמטיות בצורה אחרת, ואי-הלגיטימיות של תלמיד ה- ADHD לא תעבוד נגדו כאשר הוא מסוגל ללמוד ולתרגל מושגים מתמטיים באופן זה.

סיאט ילדים ADHD קרוב ללוח המקרן או מסך המקרן. לתלמידי ADHD יש זמן קשה לסנן גירויים חזותיים נוספים, והם יוכלו להתמקד טוב יותר אם הדוגמאות הן ישירות לפניהם.