כיצד להקל על החרדה בעת נהיגה

אנשים רבים חווים חרדה בעת נהיגה. חרדה זו יכולה להיות מנוהלת עם טכניקות הרפיה מסוימים ושינויים חשב. חרדה היא תגובה נורמלית ללחץ שיכול להפוך להפרעה מתישה אם זה מונע ממך לבצע משימות הנדרשות, כגון נהיגה. הפרעת פאניקה היא סוג של הפרעת חרדה המאופיינת בתקופות חוזרות של פחד אינטנסיבי המלווה בסימפטומים פיזיים. טיפולים יעילים התקפות פאניקה והפרעות חרדה זמינים.

מחקר ולמד על פאניקה וחרדה. הבנת הסימפטומים שלך יכולה לעזור לך ללמוד טוב יותר להתמודד איתם.

שים לב לרגשותיך וקבל אותם, ממליץ על OvercomeFearOfDriving.org. האתר אפילו מציע בכוונה להחמיר את הרגשות שלך כדי לקבל ולקבל שליטה עליהם. סימפטומים רגשיים של חרדה כוללים תחושת פחד או חרדה, חווים בעיות ריכוז, תחושת מתיחות או קפיצות, צפייה בסימנים של סכנה ותחושה כמו המוח שלך נעלם ריק, על פי HelpGuide.org. סימפטומים פיזיים יכולים לכלול כאבי ראש, הזעה, לב מרוץ או בחילות.

בצע טכניקה הרפיה תוך כדי נהיגה. OvercomingFearOfDriving.org ממליץ להרגיע את שרירי הפנים או מעט לגלגל את הראש מצד לצד. האתר ממליץ גם לסחוט את הגלגל בחוזקה ולאחר מכן להירגע את הידיים, לבצע את התרגיל הזה כמה פעמים.

לשלוט על הנשימה שלך. Hyperventilation יכול להיגרם על ידי התקפי פאניקה. נשימה עמוקה יכולה להקל על הסימפטומים של hyperventilation, כולל סחרחורת וחוזקה של החזה.

הפוך את הזמן לשלב טכניקות הרפיה, כגון יוגה או מדיטציה, לתוך השגרה היומית שלך. שיטות אלה יכולות לעזור להקל על חרדה כללית.

לשנות את הדרך בה אתה מדבר אל עצמך, מציע באוניברסיטת טקסס ייעוץ ומרכז בריאות הנפש. הזכר לעצמך כי הפחדים שלך מופרכת, כי יש רק סיכוי קטן כי אתה תיהרס, וכי הרגשות שלך הם זמניים. זכור כי התקף פאניקה לא יכול לגרום לך להתעלף, להפסיק לנשום או לאבד שליטה על עצמך.

חפש עזרה מקצועית. מטפל יכול לעזור לך להתעמק שורש החרדה שלך לפתח אסטרטגיות התמודדות. תרופות יכול לעזור לטפל בסימפטומים של חרדה, אם כי רבים לא צריך לשמש במהלך נהיגה. שאל את הרופא שלך עבור המלצות.