כאבי ראש מאכילת בשר

יותר מ -20% מהנשים ו -10% מהגברים חוו מיגרנות או כאבי ראש קשים אחרים בתוך שלושה חודשים ב -2009, על פי סקר בריאות לאומי. למרות הגורמים התורמים הנפוצים ביותר, כגון מתח, חרדה, overworking ו מתחת לשינה, אינם קשורים דיאטה, מזונות מסוימים, כולל בשר, יכול לעורר או להחמיר כאבי ראש אצל אנשים מסוימים. אם הסימפטומים שלך חמורים או ארוכי טווח, לחפש הנחיות מהרופא שלך.

סיבה ותוצאה

Tyramine הוא חומר המיוצר במזונות שונים שיכולים לגרום מיגרנות וכאבי ראש, אשר משפיעים על עד 78 אחוזים מכלל האוכלוסייה, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. בשרים רבים, כולל בשר מותסס ולא מאוכלס היטב, הם גבוהים במיוחד ב tyramine. אם אתה על סף כאב ראש, אכילת בשר עשיר ב-תרמינה עלולה לעורר את הופעתה. אם יש לך כבר אחד, הבשר עלול להחמיר את העוצמה או הסיבולת של הסימפטומים שלך.

בשר להימנע

כדי לשמור על צריכת tyramine נמוכה, הקרן הלאומית לכאבי ראש, או NHF, ממליצה להימנע זנים נקניקיות מותסס, כולל פפרוני, סלמי, נקניקייה בקיץ ומורטדלה, והגבלת בשר מעובד עד 4 גרם לארוחה. בנוסף לנקניקיות, בשרים מעובדים כוללים נקניקיות, בשרים מעושנים ובייקון. בייקון ובשר מרפא אחרים, כגון בשר חזיר, מכילים חומרים הנקראים חנקות, אשר עשוי גם לתרום כאבי ראש כאשר צורכים עודף. מנות בשר המכיל גבינה, שהוא עוד גורם מכאוב משותף, יש גם להימנע.

חלופות בטוח

דגים טריים, עופות, בשרים וביצים הם נמוכים ב tyramine ופחות סביר לגרום לכאבי ראש, על פי NHF. אם אתה סובל מוצרי חלב טוב, זנים טריים, כגון רזה חלב דל שומן וגבינת קוטג ‘, לספק מקורות חלבון נמוך tyramine נוספים. חלב סויה, גבינת סויה, עדשים ושעועית, מלבד שעועית פאבה, הם גם עשירים בחלבונים ובטירמין.

הצעות נוספות

גורמים נוספים לכאבי ראש כוללים: שוקולד, יין אדום, מוצרי חלב, אגוזים, חמאת בוטנים, קפאין ומזונות כבושים ותוססים, כגון כרוב כבוש, מלפפונים חמוצים וארטישוקים משומרים. אם אתה חושד כי מזונות מסוימים להפעיל את הסימפטומים שלך, אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי ממליץ לחסל אותם מהתזונה. אם הסימפטומים שלך ואז להפחית, אתה יכול להיות הטוב ביותר להימנע מהם ללא הגבלת זמן. אם מזונות רבים נראה לתרום הסימפטומים שלך, לחפש פיקוח מקצועי מוסמך תזונתיים כדי להבטיח את הצרכים התזונתיים שלך נפגשו.