ילדים לאחר הפלה

יותר ממחצית הנשים שיש להן הפלה מתכוונות להוליד ילדים בעתיד, על פי ספרו של ג’ון אהרי 2009 “בריאות האם והילד”. סיפורו של כל אחד הוא ייחודי. עם זאת, נשים וגברים, המבקשים ללדת ילדים לאחר הפלות, חווים לעתים קרובות חוויות ודאגות דומות ופונים לעזרה למשאבים דומים.

תכנון משפחתי לאחר הפלות

פריון יכול לחזור כבר שבועיים לאחר ההפלה, על פי “תכנון משפחה: מדריך גלובלית עבור ספקים”. בדרך כלל מומלץ לנשים לחכות חמישה עד שבעה ימים לפני חידוש הפעילות המינית ושישה חודשים לפני ההריון שוב. אם יש לך רק הפלה, ודא הרופא שלך מייעצת לך כאשר אתה יכול בבטחה לקיים יחסי מין שוב, כאשר ההריון יהפוך רפואית מומלץ עבורך ומה הבחירות תכנון המשפחה עשוי לעבוד בצורה היעילה ביותר עבורך לפני שאתה מוכן לחפש את התפיסה.

אִי פּוּרִיוּת

למרות שאנשים רבים מודאגים כי הפלות העבר יהפוך אותם פוריות, זה בדרך כלל לא קורה, על פי MayoClinic.com. מחקר מסוים מקשר בין הפלות לבין דימום בנרתיק מוקדם, לידה מוקדמת, משקל לידה נמוך, שליה פרביה ותסמונת אשרמן, מצב הצטלקות הרחם הקשור לאי פוריות. שאל את הרופא שלך כדי להעריך גם אתה וגם את השותף שלך עבור פוריות אם לא הגה יחד לאחר לפחות אחת לשנתיים של סקס ללא מניעה או היו הפלות חוזרות ונשנות.

צער וטראומה

הפסיכותרפיסטית קים קלוגר-בל מזהה “חוסר תחושה רגשית, זעם, חרדה, בושה ותחושה מתמשכת כי היא בהריון” כתגובות צער נפוצות להפסדי הריון כגון הפלה. מחקר של נורבגיה משנת 2005 מלווה בהפלה של “טראומה פוטנציאלית”. אם אתם מחפשים תפיסה או אימוץ, תחושות קשות לגבי הפלות עבר עשויות להתגבר, להופיע מחדש או אולי לקרות בפעם הראשונה, אתם יכולים לקבל תובנות לגבי ההשפעות האפשריות שיש להפלה שלכם על אתה, השותף שלך, הילדים שאתה מבקש להורים ואחרים, יש אנשים שיסודות האבל והטראומה שלהם מופיעים או מפיקים תועלת מפסיכותרפיה ומשאבים מיוחדים לאחר הפלה, כגון 4Exhale.org או SilentNoMoreAwareness.org.

השפעות על ילדים עתידיים

ריפוי יותר אתה להשיג מן ההריון בעבר ההפסד, כולל הפלה, את החופש הנפשי יותר וזמינות סביר להניח יהיה כהורה. בין אם, מדוע, מתי וכיצד לחשוף הפלות העבר לילדיך עשוי להיות דאגה לך. הם עשויים לחוש את האובדן מבלי שמישהו יחשוף אותו ישירות אליהם. הילדים שלך עשויים להיות משלהם לאחר הפלה האבל. לפעמים מטפל משפחתי, יועץ רוחני או תוכנית מיוחדת לאחר ההפלה יכולים לתת תמיכה ומרגיעה בהתמודדות עם הנושאים המורכבים והרגישים האלה.

אתה עשוי לתהות איך למצוא ולהעניק עזרה עם צרכים כגון בריאות נפשית וייעוץ משפחתי, אמצעי מניעה, טיפול פוריות או טיפול טרום לידתי ולידה. צור קשר עם משרד הבריאות של המדינה שלך או שותפים לאומיים של ארגונים כגון InternationalMidwives.org, האיגוד הרפואי העולמי, האיגוד הפסיכיאטרי העולמי ו FIGO / הפדרציה הבינלאומית לגינקולוגיה ולמיילדות. בארצות הברית, נסה לבקר את HealthCare.gov או את האיגוד הלאומי של מרכז הבריאות הקהילתי של מרכז הבריאות.

מציאת עזרה וסיוע בה