היתרונות הבריאותיים של מיץ לימון וסכנה של יותר מדי

מיץ לימון הוא מקור טוב של ויטמין C ו חומצת לימון, כי אתה לא צריך לצרוך כמות עצומה כדי לקבל את היתרונות נוגדי חמצון. פירות הדר הם המקורות היחידים של flavannones, אשר מוסיפים את ההשפעה נוגדת החמצון של מיץ לימון. אתה יכול לראות מן החניכיים מקציף שפתיים של מיץ לימון לא ממותק כי הוא ארוז עם חומצות. כתוצאה מכך, overconsumption מכניס אותך בסיכון לשחיקה שיניים מערכת העיכול כועסת.

כמו כל פרי הדר, לימונים הם מקורות מצוינים של ויטמין C. מיץ לימון אחד, שהוא קצת יותר אונקיה ואת כמות המשמש לעתים קרובות כדי להפוך 1 כוס לימונדה, מספק כ 19 מיליגרם של ויטמין C, על פי משרד החקלאות האמריקני. כמובן, ייתכן שתקבל קצת יותר או פחות, בהתאם לכמות מיץ לימון אתה צורכים, אבל זה בטוח כדי לתרום תרומה טובה התזונה המומלצת שלך. נשים צריכות לקבל 75 מיליגרם של ויטמין C מדי יום, בעוד שגברים זקוקים ל -90 מיליגרם; ויטמין C ידוע כנוגד חמצון המנטרל מולקולות תגובתי – רדיקלים חופשיים – לפני שהן פוגעות ברקמות. כמו נוגדי חמצון, ויטמין C גם מגן על מולקולות כגון חלבונים, שומנים, פחמימות ודנ”א מפני נזק על ידי רדיקלים חופשיים. צריכה גבוהה יותר של ויטמין C קשורה בסיכון נמוך יותר למחלות לב וכלי דם. הגוף שלך גם צריך ויטמין C לייצר קולגן, שהוא רקמת חיבור התומך ומחזק את השרירים, מיתרים, עור ואיברים.

מיץ לימון מכיל חומצת לימון יותר מאשר פירות הדר אחרים, על פי דו”ח 2009 של Journal of Endourology. חומצת לימון היא חיונית לייצור אנרגיה, אבל בדרך כלל הגוף מייצר את כל מה שהוא צריך, אז חומצת לימון היא לא מזין חיוני. חומצת לימון מיץ לימון עדיין מספק יתרונות בריאותיים, עם זאת. כאשר אתם צורכים מיץ לימון, כמות של ציטרט בשתן עולה, אשר באופן טבעי מעכב אבנים בכליות מן היוצרים וגם שובר אבנים קטנות שכבר קיימות. מצד שני, רמות נמוכות של ציטראט בדרכי השתן מגבירות את הסיכון להתגבשות השתן ולפיתוח אבנים בכליות. מחקר שפורסם בעיתון לביוכימיה ותזונה בשנת 2007 מצא כי נטילת חומצת לימון עשויה להפחית עייפות פיזית. החוקרים היו קבוצה אחת של מתנדבים בריאים לקחת חומצת לימון, קבוצה שנייה קיבלה L- קרניטין, קבוצה שלישית קיבלה פלצבו. אחרי שמונה שבועות, כולם התרגלו על מחזורים נייחים בתנאים מבוקרים, ואז דירגו את העייפות שלהם. המשתתפים שקיבלו חומצת לימון היו היחידים שחשו פחות עייפים. מאחר שמחקר זה כלל רק 18 משתתפים, אנשים אחרים עשויים שלא לחוות את אותן תוצאות. יש צורך במחקרים נוספים כדי לאמת את תפקוד חומצת לימון.

לימונים מכילים קבוצה של פלבנואידים צמחיים הנקראים flavanones. כמו פלבנואידים הנמצאים בפירות וירקות אחרים, flavanones במיץ לימון – הסופרן, naringenin ו eriodictyol – לתפקד כמו נוגדי חמצון ולעזור להילחם בדלקת. Hesperetin מראה מבטיח למניעת סרטן על ידי עיכוב הגידול הגידול. הוא גם עשוי לסייע בטיפול בסוכרת ולהפחתת הסיכון למחלות לב וכלי דם על ידי הורדת לחץ דם גבוה ושומנים בדם, על פי סקירה שפורסמה במדעי החיים במרץ 2015. פירות הדר הם המקור הבלעדי של flavanones, ולכן עשוי גם לראות אותם המכונה bioflavonoids הדר. מיץ לימון טרי הוא ייחודי בין מיצי הדר אחרים כי יש לו את הפוטנציאל יש את הנמוך ביותר ואת הכמות הגבוהה ביותר של flavannones, עם טווח של 2 עד 175 מיליגרם לכל 100 milliliters, או 3.5 גרם. לשם השוואה, מיץ תפוזים טרי יש 5 עד 47 מיליגרם. טווח רחב בשל הבדלים אחסון, הכנה ועיבוד, אשר עלול לגרום לאובדן של flavannones.

חומצות במיץ לימון יכולות לגרום לתופעות לוואי במערכת העיכול. מזונות חומציים עשויים להחמיר את הסימפטומים של מחלת ריפלוקס במערכת העיכול, או GERD, וכמה אנשים מקבלים קיבה כואבת כאשר הם צורכים יותר מדי חומצה אסקורבית. השילוב של חומצת לימון וחומצה אסקורבית נותן מיץ לימון דירוג pH של 2 עד 2.6, בסולם שבו אפס מייצג את החומרים החומציים ביותר חומצה סוללה יש תוצאה של 1. מינסוטה שיניים האגודה מדווחת כי אמייל השן מתחיל לשחוק מזון או משקאות עם pH של 4, כך חומציות של מיץ לימון יכול להזיק לשיניים. הגן על השיניים על ידי שטיפה במים לאחר שתסיים לשתות מיץ לימון. זה גם עוזר להחזיק על הברשה לפחות שעה כדי למנוע שפשוף חומצות סביב השיניים עם מברשת השיניים.

היתרונות הבריאותיים של ויטמין C

חומצת לימון במיץ לימון

הדר Bioflavonoids לספק יתרונות

הסכנות של מיץ לימון מוגזם