גסטרואנטריטיס וחלב

חלב הוא מקור מצוין של סידן וויטמין D, אבל אם יש לך קלקול קיבה, כדאי להימנע משתיית חלב ואכילת מוצרי חלב. Gastroenteritis הוא מונח כללי המשמש עבור קיבה או דלקת כואבת במעיים. גסטרואנטריטיס בדרך כלל גורם בחילות, הקאות, שלשולים, נפיחות, גז התכווצויות. שינוי התזונה שלך בזמן שאתה חווה תסמינים יעזור להפחית את חומרת ואריכות ימים של דלקת. אם אתה מקיאה יותר מיומיים, ראה רופא.

גסטרואנטריטיס עשויה ללוות תנאים שונים. לדוגמה, הרעלת מזון, שפעת הבטן ו rotavirus הם כל התנאים שגורמים גסטרואינטריטיס. אלרגיות למזון וחוסר סובלנות יכולות גם לגרום לרירית המעיים להיות מודלקים ומרגיזים, מה שמוביל לתסמינים של גסטרואינטריטיס. אבחון קליני נדרש לטפל כראוי הסימפטומים שלך. Gastroenteritis עלול לגרום להתייבשות אם לא תצליח להגדיל את צריכת נוזלים. הקאות מוגזמות ושלשול יכולות לרוקן במהירות את גופכם של המים.

מרכז הבריאות של וירג’יניה טק שיפרט ממליץ להסיר לחלוטין את החלב מהתזונה עד שהשלשול ייפסק לחלוטין. שתיית חלב יכולה לגרום לשלשול שלך להיות יותר גרוע. חלב נמצא גבינה, חצי וחצי, מרקים שמנת ו שייק. חלב משמש גם מוצרים בלתי סבירים רבים, כגון ממתק קשה, רוטב סלט ומוצרי מאפה. אתה יכול להחליף חלב עם חלופות שאינן חלב כגון חלב אורז, חלב סויה או חלב קוקוס עד למצב שלך משתפר. לחסל כל סוג של מזון או משקה זה יכול עוד יותר להחמיר את מערכת העיכול, כגון אלכוהול, קפאין או מזונות שומניים.

יוגורט הוא מוצר החלב היחיד המומלץ על ידי MayoClinic.com לטיפול בגסטרואנטריטיס. סוגים מסוימים של יוגורט מכילים חיים ותרבויות פעיל שיכול לקדם איזון חיידקים בריאים המעי הגס שלך, עוזרים לווסת את תנועות המעיים שלך. יוגורט יש להשתמש תחת פיקוחו של הרופא שלך. השתמש רק יוגורט רגיל שאינו מכיל שום סוכר הוסיף או ממתיקים מלאכותיים. אכילת דיאטה או יוגורט בטעם רגיל עלול להפוך את מצבך גרוע יותר. אכילת יוגורט המכיל פרוביוטיקה – חיידקים טובים – יכול גם לעזור לבנות את המערכת החיסונית שלך.

אין להחזיר חלב לתוך הדיאטה שלך אם אתה עדיין יש שרפרפים רופפים. לאחר שלשול שלך לחלוטין, אתה יכול להתחיל לצרוך חלב ומוצרי חלב שוב. אם תמשיך לפתח סימפטומים של מערכת העיכול לאחר שתיית חלב, ייתכן שיהיה עוד מצב עיכול הקשור לחלב.

תנאים משויכים

לחסל חלב

יוגורט מאי עזרה

Reintroducing חלב