איך רכבת מוחמד עלי?

מוחמד עלי נחשב לאחד מתאגרפי המשקל הגדולים ביותר בכל הזמנים. כריזמטי עלי מדורגת מס ‘3 ברשימה של ESPN של הספורטאים הגדולים ביותר של המאה ה -20 מאחורי מייקל ג’ורדן בייב רות. המהירות, המהירות והאתלטיות של עלי סתרו את סגנון האימון שלו. הוא לא היה ידוע במאמציו באימונים במחנה.

‘הגרוע ביותר כושר לוחם’

Sparring נחשב לאחד ההיבטים החשובים ביותר של אימונים. Boxers יהיה spar כמעט כל יום במחנה אימונים כפי שהם להתכונן להילחם. עם זאת, עלי מעולם לא היה אכפת במיוחד עבור sparring. הוא היה נכנס לזירה ולקופסה עם שותפיו המנוגדים, אבל הוא לא היה ידוע במאמציו. לדברי מאמן האגדי של עלי, אנג’לו דנדי, עלי היה פלאש כישרונות שלו במשך 10 עד 15 שניות בעת sparring, אבל את שאר הזמן הוא לא נראה מעוניין. “אלי לא זכה בסבב בחדר הכושר מאז שאני מכיר אותו”, אמר דנדי ל”ספורטס אילוסטרייטד “ב -1980.” הוא לוחם הכושר הגרוע ביותר בעולם, אבל הוא תמיד הראה לי הבזקים: 10 שניות, 15 שניות .

מייל על הכביש

אולי לא אהב את האימונים, אבל הוא תמיד עשה את הריצה שלו – הידועה באגרוף ככביש – לאורך הקריירה שלו. עלי היה רץ 3 עד 5 קילומטרים כאשר מתאמן על קרב שלוש או ארבע פעמים בשבוע. עלי היה נסוג מהריצה שלו בשבוע האחרון עד 10 ימים לפני הקרב, אבל הוא היה מקבל ריצה שלו במהלך 10 שבועות לפני התקף.

תיק מהירות תיק כבד

עלי היה ידוע בזריזות ידיו בזירה, ובמיוחד, היה לו אחד המקלות השמאליים הטובים ביותר בהיסטוריה של אגרוף כבד. הוא יניח את ידיו המהירות על פני כל הפגישות שלו כשהוא יכה את התיק המהיר. בעוד הוא מכה את התיק במהירות כמו ג ‘ון בונהם של לד זפלין פגע בתופים, עלי לא היה אחד להכות את התיק הכבד בלהט רב. רוב הלוחמים הכבדים יפגעו בתיק הכבד במשך 15 עד 20 דקות בכל אימון, אבל עלי בדרך כלל לא ילך יותר מחמש דקות. לעתים קרובות הוא נראה משועמם כאשר הכה את התיק הכבד ולא היה מעוניין בדרך כלל בפעילות זו.

קפיצה חבל על מהירות

קפיצה חבל הוא כלי תכופים בשימוש על ידי מתאגרפים כדי לשפר את מהירות ולהביא את כישרון אתלטי טבעי. עלי היה בין הטובים ביותר אי פעם כשזה הגיע לקפיצה חבל, במיוחד בקרב כבדים. הוא ידע עד כמה חשובה החצי שנתן לו את רוב המתנגדים, והוא היה קופץ בחבל במשך שמונה עד עשר דקות בכל אימון, ועובד בזיעה משמעותית לשאר פעילויות הכושר שלו.