איך להכין פקטין מקליפת תפוז

פקטין הוא סוכר שנמצא בקירות של צמחים שיכולים לשמש סוכן gelling, במיוחד ריבות וריבות. למרות הצמחים רבים יש פקטין, קליפת פירות הדר כגון תפוזים עשיר במיוחד פקטין. על פי מאמר שפורסם ב -2011 בעיתון “Indian Journal of Natural Products and Resources”, כ -30% מקליפת הדרים מורכבים מפקטין. אתה יכול לקנות פקטין מחנות, ואתה יכול גם לחלץ אותו קליפת תפוז.

מקלפים את התפוזים. שמור על חלק גדול של החלק הפנימי של הקליפה לבן ככל האפשר, שכן זה גבוה במיוחד pectin.

חותכים את קליפת תפוז לתוך רצועות צרות להשתמש בסכין כדי להסיר את החלק הלבן של קליפה, הידוע גם בשם pith.

הקוביות את חתיכה לתוך חתיכות קטנות.

מוסיפים 2 כפות של מיץ לימון כדי קצוץ pith. אתה יכול לאפשר תערובת זו לשבת במשך שעה אחת או לעבור לשלב הבא, תלוי כמה זמן יש לך.

מוסיפים את המים לתערובת החלב ולימון ומניחים לשבת שעה.

מביאים את תערובת של מים, pith ולימון מיץ לרתיחה ולאחר מכן לתת לו לבשל. אם מותר תערובת peth ולימון לשבת במשך שעה אחת לפני הוספת מים, אתה יכול לבשל רק 10 דקות. אם לא, מבשלים במשך 20 דקות.

יוצקים את התערובת לתוך שקית ג’לי או מסננת מרופדת בגבינה ומאפשרים לה להתרוקן בן לילה. לחיצה על מוצקים יאפשר לך לחלץ יותר מיץ אבל גם יכול להפוך את pectin מעונן.

בדוק את הנוזל סחוט לתוכן pectin. כדי לעשות זאת, לערבב 1 כף של אלכוהול שפשוף 1 כף של הנוזל סחוט בתוך צנצנת קטנה עם מכסה ולרעוד. תן לזה לעמוד רגע ולבדוק את תוכן הצנצנת. אם התערובת יצרה מסה אחת ריבה, המיץ יש תוכן פקטין גבוהה. כמה גושים קטנים יותר מציינים פקטין בינוני. אם יש הרבה גושים קטנים, ייתכן שלא יהיה מספיק pectin לעשות ג ‘לי. אם אתה רוצה ריכוז pectin גבוה יותר, מבשלים את הנוזל סחוט עד מחצית הנוזל התאדה מחדש את הנוזל המתקבל לתוכן pectin.