איך להיפטר צלקות keloid

Keloids הם סוג של צלקת אדמדמה שהוסיפה לגדול גם לאחר הפצע יש מלא ריפוי. בדרך כלל, אנשים הקשורים לאקנה, צלקות קלואידים מתפתחים בכ -10% מהאוכלוסיה, נפוצים באותה מידה בקרב גברים ונשים, על פי המכללה האמריקנית לאוסטאופתיה לדרמטולוגיה (AOCD). האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה של AgingSkinNet האתר אומר נטייה לפתח צלקות keloid הוא תורשתי, למרות שהם מתרחשים אצל אנשים מכל רקע אתני, אלה ממוצא אפריקאי הם נוטים ביותר.

קבע תור אצל רופא עור. AOCD מציין כי צלקות keloid הם הרבה יותר קל להיפטר מוקדם, בעוד מבוגרים יכול להיות קשה, זמן רב ויקר כדי להסיר.

שאל את הרופא שלך על זריקות intralesional של סטרואידים עבור צלקת keloid שלך. AcneNet מסביר כי טיפולים אלה יכולים להתכווץ, לשטח להחליק את קלוואידים. הזרקות ניתנות כל שבועיים עד שישה שבועות, כאשר התדירות תלויה בגורמים בודדים. אם לאחר ארבע זריקות, קורטיקוסטרואידים אינם מספקים את התוצאות הרצויות, ניתן לבחון אפשרויות פרוצדורליות אחרות.

שוחח עם רופא העור שלך על האם הסרת כירורגי של הצלקת היא אפשרות קיימא. הניתוח נעשה במשרדו של הרופא, והחולים הולכים הביתה בעקבות ההליך שלהם.

עבור כל טיפולי המשך כפי שנקבע על ידי הרופא שלך. לקלואידים יש סיכוי של 45 עד 100% להישנות ללא טיפול המשך. בדרך כלל, תחבושות לחץ או מכשירים משמשים או corticosteroid או זריקות אינטרפרון עשוי להינתן. טיפול בקרינה יכול להיות מנוהל גם עם צילומי רנטגן, קרינת קרן אלקטרונים או קרינת אורטופולט, כפי שתואר על ידי AOCD.

שוחח על אפשרויות נוספות עם רופא העור שלך אם זריקות וניתוח אינם יעילים להיפטר צלקות keloid שלך. קריותרפיה, שתוארה כיעילה ביותר על ידי AOCD, עשויה לשמש להקפאת רקמת הצלקת, מה שגורם לה ליפול בסופו של דבר. AcneNet ממליצה גם על טיפול בלייזר להרוס את הצלקת. שני ההליכים מתבצעים בדרך כלל בשילוב עם זריקות סטרואידים.