איך להיפטר פצעון ציסטי

פצעונים, או אקנה, הם תוצאה של גירוי של זקיקי השיער של העור. על פי האקדמיה האמריקאית של רופאים משפחה, שמנים טבעיים המיוצר על ידי הגוף שלך יכול לגרום זקיקי השיער לחסום. החסימה, יחד עם חיידקים החיים על העור שלך, יכול לייצר בליטה או נגע, או פצעון. פצעונים סיסטיקיים, הנקראים לפעמים גושים, נוצרים כאשר הגירוי והדלקת של זקיקי השיער משתרעים עמוק לתוך שכבות העור. ציסטות יכול להיות גדול, כואב והוא יכול להשאיר צלקות כאשר הם לרפא. תרופות ו הרגלי ניקוי זהיר יכול לעזור לך להיפטר פצעון ציסטי.

השתמש מעל לדלפק אקטואלי אקטואלי תרופות כדי לנסות להיפטר פצעון ציסטי שלך. קרמים או ג’לים מסוג זה מכילים בדרך כלל חמצן בנזואיל או חומצה סליצילית, שני חומרים אשר, על פי מרפאת Mayo, יכול להרוס את החיידקים על העור שלך יכול לייבש חלק מהשמן. אם יש לך רק פצעון ציסטי יחיד האקנה שלך הוא מתון עד בינוני, מעל ההכנות נגד יכול להיות טיפול יעיל.

תזמן פגישה עם רופא עור אם אקנה פיברוזיס שלך אינו מגיב על תרופות ללא מרשם. קרמים חזקים יותר או קרמים המכילים רטינואידים או אנטיביוטיקה יכולים להפחית את הדלקת של פצעון ציסטי ולהרוג את החיידקים בהווה. מרשם מרשם עשוי להיות מגרה את העור או לגרום לך להיות רגיש יותר לאור השמש, כדי להיות בטוח להשתמש רק על פי הוראות הרופא.

שאל את רופא העור על נטילת אנטיביוטיקה דרך הפה לטיפול אקנה פיברוזיס. תרופות מערכיות, כגון טטרציקלין, דוקסיציקלין ואזירומיצין, יכולות לעזור לאקנה ציסטיקלי על ידי הפחתת דלקת בגוף. הרופא שלך עשוי גם יש לך להשתמש בתרופה אקטואלי באותו זמן.

להיפטר ציסטות ניכר כי הם גם כואבים, עם זריקות. האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה קובעת כי חלק מהאנשים מוצאים הקלה בכאב מתרופות סטרואידים המוזרקות ישירות לפצעונים הסיסטיקיים. קורטיקוסטרואידים מפחיתים דלקת ויכולים לקדם ריפוי כאשר שיטות אחרות נכשלו.

התייעץ עם הרופא שלך כדי לקבוע אם אתה מועמד אידיאלי עבור isotretinoin, תרופה חזקה כי הוא אושר על ידי ה- FDA לטיפול באקנה פיברוזיס חמור שאינו מגיב לטיפולים פחות אגרסיביים. Isotretoinoin, נמכר תחת שם המותג Accutane, הוא תרופה אוראלית והוא prescribed לתקופה של שלושה עד ארבעה חודשים כדי לנקות את פצעונים ציסטיים עמיד. התרופה לא יכולה לשמש נשים בהריון. האקדמיה האמריקנית לרופאים משפחתיים מדווחת כי איסוטרטינון עלול לגרום להפלות ומומים מולדים חמורים. נשים אשר בוחרות את משטר זה צריך להשתמש בשתי צורות אמינה של אמצעי מניעה.