איך לבשל תפוחי אדמה אדומים קטנים

תפוחי אדמה אדומים קטנים הם תפוחי אדמה אדומים שנקצרו בתחילת העונה כאשר הם עדיין היו קטנים או שהם עשויים להיות אדום תפוחי אדמה bred להישאר קטנים. תפוחי אדמה אדומים קטנים יש עורות דקים, אכילים טעם מתוק, מתון. הם מבשלים במהירות בגלל גודלם הקטן ומתאימים לצלייה, לצלייה, לרסק או לרתיחה. להשתמש בהם סלטים תפוחי אדמה או מרקים, כמו גם.

לשטוף את תפוחי האדמה ביסודיות לקרצף אותם עם מברשת ירקות. חותכים את כל פגמים עם סכין קירוב. קילוף תפוחי אדמה אדומים זעירים הוא מיותר.

חותכים את תפוחי האדמה במחצית עם סכין קיפול. יוצקים את תפוחי האדמה בקערה ומערבבים אותם בשמן זית, מלח כשר, פלפל, שום ורוזמרין. מניחים את תפוחי האדמה על גיליון אפייה ואופים אותם ב 425 מעלות צלזיוס. במשך 15 עד 30 דקות עד שהם חדים בחוץ, רך מבפנים, וזהוב חום.

מניחים את תפוחי האדמה 1 כפית. מלח בסיר ולכסות את תפוחי האדמה עם 1 אינץ ‘של מים. מכסים את תפוחי האדמה ומחממים אותם על אש בינונית עד גבוהה. מבשלים אותם 15 עד 20 דקות עד שהם רגישים כאשר פירסינג עם מזלג. מסננים את תפוחי האדמה ומגישים בהם חמאה, שמיר או נתז חומץ.

מניחים את תפוחי האדמה זעירים על צלחת מיקרוגל רדוד. לדקור אותם עם מזלג לשחרר קיטור במהלך הבישול. מבשלים את תפוחי האדמה ארבע עד חמש דקות, או עד למכרז, ומערבבים אותם בחצי הדרך בזמן הבישול. מגישים אותם מיד, או להוסיף טעם מעושן, גריל אותם.

ריססו סלסלת גריל עם תרסיס בישול שאינו מקל. מוסיפים את תפוחי האדמה המבושלים ומרססים אותם בתרסיס הבישול. גריל את תפוחי האדמה במשך 10 דקות, או עד שהם פריך וזהוב, ערבוב לעתים קרובות.