איך לבשל שרימפס בתנור

תנור אפוי שרימפס היא אחת הדרכים הטובות ביותר לבשל שרימפס. טיגון שרימפס צלייה גורם טעם ואובדן לחות, אשר יכול להפוך את השרימפס להפוך גומי לאחר מבשלת. שרימפס בישול בתנור משמר את הטעמים הטבעיים שתטעמו, זמן רב אחרי שתסיימו לאכול. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, להשתמש שרימפס טריים, אשר unfrozen ועדיין יש פגז שלה. הקליפה מסייעת להגן על הטעם, הלחות והמרקם של השרימפס.

לקלף את השרימפס. הימנע קניית שרימפס קפוא, קלופים. הקליפה משמרת את מרקם הטעם של השרימפס. תפוס את הרגליים של שרימפס עם האגודל ואת האצבע לקלף שמאלה או ימינה. זה צריך לקחת את הקליפה כולה בניסיון אחד. אם לא, חזור עד שתסיר את הקונכייה כולה.

מחממים את התנור ומניחים את הטמפרטורה ל 450 מעלות.

ממיסים מקל חמאה על הכיריים בסיר קטן. הגדר את התנור על בינוני עד נמוך עד חמאה נמס. הסר מהחום.

משמנים תבנית אפייה רדודה עם תרסיס בישול nonstick ומניחים שכבה אחת של שרימפס על תבנית האפייה. שמור את שרימפס מופרדים כך שהם לא חופפים.

לטבול את שרימפס עם חמאה מומסת באמצעות מברשת העונה שרימפס לטעמך. עונה את שרימפס איך אתה רוצה. “מה בישול אמריקה” ממליץ לזלף את שרימפס עם מלח, אבקת שום, פלפל ופפריקה. לחלופין, מפזרים אולד ביי תיבול על שרימפס. זהו תיבול פופולרי המשמש מרילנד, שם אוכלים מגוון של פירות ים שנתפסו מפרץ צ’ספיק היא דרך חיים.

אופים את שרימפס במשך 10 עד 12 דקות, מפנה את שרימפס מעל באמצע הבישול. אל תספוג חמאה אחרי שהפכת את השרימפס. זכור כי שרימפס עשוי לדרוש פחות או יותר זמן בישול, כדי לפקח על שרימפס בזמן שהם מבשלים. להלן הנחיות אפייה המוצעות על ידי “מרילנד מאכלי ים ספר בישול” על ידי מדינת מרילנד מחלקת החקלאות: 6-8 דקות עבור שרימפס קטן, 10 עד 12 דקות עבור שרימפס בגודל בינוני ו 15 דקות עבור שרימפס גדול או בגודל ג’מבו .