איך לבשל עדשים בתוך סיר לחץ

עדשים שייכות בכיתה קטניות של ירקות הכוללת גם אפונה ושעועית. עדשים, כמו בני דודים שלהם, הם נמוכים בשומן, לא מכילים כולסטרול ומציעים כמויות גבוהות של אשלגן, מגנזיום וחומצה פולית, על פי “מאיו קליניק”. קטניות נשארות לעתים קרובות מתוך דיאטות אמריקאיות טיפוסיות, למרות שהן מקור גבוה של חלבון, והן יכולות להחליף חלבונים המתקבלים באמצעות אכילת בשר. 7-oz. מנה של עדשים מכיל כ 230 קלוריות ו 1 גרם של שומן, בעוד 7-oz. מנה של המבורגר מכיל כ 548 קלוריות כמעט 45 גרם של שומן. השתמש סיר לחץ לבשל עדשים בשליש פחות זמן ממה שזה עשוי לקחת לבשל אותם באופן מסורתי.

יוצקים 6 כוסות מים לתוך סיר לחץ גדול. מביאים את המים לרתיחה על אש גבוהה.

מוסיפים 1 1/2 כף. שמן זית וכף אחת. מלח. סיר הלחץ דורש שמן כדי למנוע את העדשים מ קצף. מוסיפים 1/2 כוסות עדשים למים הרותחים.

נעל את המכסה על התנור כאשר הוא רותח, הקפד להימנע מהאדים. סובבו את החום כלפי מטה, ברגע שאדים מתחילים להימלט מהווסת של סיר הלחץ ומבשלים את העדשה למשך דקה אחת בלחץ גבוה. אתה מתחיל את זמן הבישול ברגע שהאדים מתחילים להימלט מהתנור.

כבה את החום מתחת לתנור. אפשר לתנור לשבת ללא הפרעות במשך שמונה דקות, לתת ללחץ לרדת באופן טבעי. עדשים ימשיכו לבשל כמו הלחץ טיפות מן התנור.

להטות את סיר הלחץ הרחק ממך, כדי למנוע את אדים בורח מן העדשים בעת פתיחת המכסה. בדוק את העדשים לרגישות וממשיכים לבשל את המכסה מעל הכבש על אש בינונית עד נמוכה עד למכרז.