איך לאפות potstickers

מתמזגים עם רוטב טבילה רוטב, potstickers לעשות מתאבן שאין לעמוד בפניו, צלחת בצד או ארוחה קלה. קנה כופתאות כבר עשה במקפיא של חנויות מכולת או חנויות מזון אסיאתי, ולשמור אותם על היד עבור חטיף מהיר או לשרת מבקרים בלתי צפויים. אף על פי שהכופתאות האלה, שמנות בשר, מקושטות באופן מסורתי בצד אחד, האפייה נותנת לך מרקם פריך להפליא ללא השמן הדרוש למחבת.

קו אפיה עם נייר קלף או קל לשמן אותו עם תרסיס בישול כדי למנוע את potstickers מ דבק.

מחממים את התנור ל 350 או 400 מעלות צלזיוס. יש לזכור כי potstickers אפוי בטמפרטורות נמוכות יותר צריך להישאר בתנור זמן רב יותר מאשר אלה אפויים בטמפרטורת חם.

מסדרים את potstickers בשכבה אחת על גיליון אפייה, המאפשר בערך ½ אינץ ‘של שטח בין כל כופתה. אתה יכול לצחצח את החלק העליון של כל כופתה עם ציפוי אור מאוד של שמן צמחי כדי לעזור להם פריך כדי לשכפל קצת טעם כי היית מקבל מטיגון.

אופים את המוטות במשך 10 עד 12 דקות ב 400 F או 15 עד 20 דקות ב 350 F. סובבו את תבנית האפייה בחצי הדרך בזמן הבישול כדי לעודד אפילו בישול. חפש את הקצוות להיות חום זהוב כאשר כופתאות נעשים.

מכינים רוטב טבילה בזמן כופתאות הם אפייה. משלבים מרכיבים כגון ג’ינג’ר, רוטב צ’ילי, חומץ אורז, רוטב סויה, שמן שומשום ולימון או מיץ ליים בקערה קטנה. מקציפים יחד את התערובת ומניחים בצד.

מוציאים את המוטות מהתנור. מעבירים אותם לצלחת או מגשים ומגישים אותם ברוטב בצד.