איך חומצה kojic עובד – –

חומצה קוגית היא חומר כימי המיוצר על ידי מינים רבים של פטריות, כולל פניציליום, Acetobacter ו Aspergillus. אספרגילוס flavus מגוון תוססת יין סאקה מיסו ו shoyu – הדבק סויה ורוטב, אשר כל מכילים חומצה kojic. על פי חוקרים ב Burdock and Associates ב Vero Beach, פלורידה, דיווח בשנת 2003, בכתב העת “רגולטוריות Toxicology ו פרמקולוגיה,” חומצה kojic עובד ביישומים דרמטולוגיה על ידי הפרעה מלנין ביוגימיה של העור פיגמנט. פעולות אחרות ידועות גם הן.

בִּיוֹכִימִיָה

חומצה קוג’ית מעכבת אנזימים רבים של בעלי חיים וצמחים. בעיקר, זה מדכא אנזימים כי להסיר חמצן חומצות אמינו מסוימות, פוליפנולים ו xanthines. כמה כימיקלים אלה משמשים להכנת הפיגמנט עור כהה שנקרא מלנין. חומצה קוג’יק מתחרה, וחוסמת, את האנזימים הטבעיים המכוונים את ייצור המלנין. אבל התחרות היא הפיכה, ולכן חומצה לא יכול לשבש לצמיתות אלה פונקציות הגוף החשובים. כתוצאה מכך, חומצה kojic להחיל את העור שלך חוסם מלנין חדש, בסופו של דבר להבהיר את העור. עם זאת, כאשר אתה מפסיק להשתמש kojic חומצה, מלנין הייצור יכול לחדש.

קוסמטיקה

חומצה Kojic פועלת כדי לשפר את העור שלך על ידי דהייה כהה, כתמי גיל פיגמנטציה מאוד, על פי MayoClinic.com. קוג’יק חומצה קרמים ו lotions, זמין מעל לדלפק, לעבוד לאט, במשך שבועות או חודשים, הדורשים יישומים יומיים. חומצה קוג’ית חייבת לחדור לאפידרמיס שלך – השכבה העליונה של העור – במקום שבו הפיגמנט הנוסף מתבצע. בגלל חומצה kojic עובר דרך תאי העור בריא לעבוד, זה בדרך כלל מעצבן. דו”ח הוועדה האירופית לשנת 2008 על ידי הוועדה המדעית על מוצרי צריכה קבע חומצה kojic לא בטוח מבוסס על איך חומצה kojic עובד על עור בריא.

פעולה מוטגנית

חומצה קוג’יק פועלת על ידי שיבוש תהליכים ביוכימיים בסיסיים. למרות שזה עובד באופן הפיך בדרך כלל, כמה ראיות עולה כי ייתכן שתוכל לשנות באופן בלתי הפיך את ה- DNA שלך. במחקר שנערך במרץ 2010 על 1,547 כימיקלים, זיהה ד”ר לואיס סבירסקי, מנהל פרויקט האפקט הקרצינוגני באוניברסיטת קליפורניה בברקלי, את היכולת של חומצה קוגית ליצור מוטציות בחיידקי סלמונלה. זה מתפרש כמו השפעה פוטנציאלית סרטן אצל בני אדם. קוג’יק חומצה נמצאה גם לגרום לסרטן בבלוטת התריס בבלוטות עכבר. בדיוק איך חומצה kojic עובד מוטציה DNA אינו מובן. התייעץ עם הרופא שלך לפני שאתה מנסה kojic חומצה העור lighteners.

שמרנים

כימאים ב Peakchem.com הדו”ח כי kojic חומצה וכימיקלים אחרים נגזר ממנו לעבוד כמו נוגדי חמצון כדי למנוע קלקול מזון. בגלל חומצה kojic עובד על ידי מניעת חמצון, הוא משמש גם כסוכן חיטוי משמר, הרג ומניעת צמיחה של חיידקים על ידי הפרעה שלהם מטבוליזם חמצון נורמלי. יכולת זו נוגדת חמצון גם עושה חומצה kojic מייצב צבע שימושי בעיבוד של בשר.

מסחר כללי

בשל ההיסטורי והמסורתי, כנראה בטוח, מזון משתמש, חומצה kojic נחשב מקובל ביישומים רבים. עם זאת, ה- FDA מצטט את חוסר היציבות של חומצה kojic – זה מתדרדר באוויר ואור – ואת איכות מגרה שלה כסיבות לפתח בדיקות מעבדה רגישות נוכחותה ולהגביל את הריכוז שלה 0.2-1 אחוז מוצרים לשימוש אנושי. הוא פועל במגוון רחב של תגובות כימיות, בנוסף לדיכוי מלנין, המעניק לו תכונות שימושיות אחרות, על פי Peakchem.com. בפה, זה עובד כסוכן הלבנה לשיניים. פעולה נוגדת חמצון עושה את זה מייצב צבע ורעננות משמר לחתוך פרחים. חומצה קוג’יק עובדת גם כחומר משמר בהכנת הצפיפמיצין האנטיביוטי. זה יכול גם לעבוד כמו רוצח כאב סוכן אנטי דלקתיות.