איך הוא בוער בקיבה & גז הקשורים?

אנשים רבים חווים מדי פעם התקפי כאבי בטן וגז הבטן. שני תסמינים אלה מתרחשים לעיתים קרובות יחד ויכולים להיות בשל מגוון סיבות. למרות גז וכאבי גזים נפוצים, MayoClinic.com מציע כי אתה רואה את הרופא אם כאבי גזים להפריע הפעילות הרגילה שלך, כמו זה יכול להיות אינדיקציה למצב רציני.

על פי נתוני העיכול הלאומי מידע Clearinghouse, רוב האנשים לייצר בין 1 ל 4 כוסות גז כל יום. שני מקורות יכולים ליצור גז בתוך מערכת העיכול שלך, כולל הבטן, הוושט, המעי הדק והמעי הגס. גז בדרכי הבטן התחתונה בדרך כלל מגיע אוויר בליעה, בעוד גז בדרכי התחתונה שלך מתרחשת לעתים קרובות כאשר חיידקים לשבור חלקיקי מזון מעוכלים.

בעוד שרירי הבטן עלולים לגרום ללחץ ולכאב בבטן, תחושת צריבה עשויה להצביע על קיומו של מצב המכונה “קלקול קיבה”, הנקרא גם הפרעות בעיכול (dyspepsia). חומצה עיכול מתרחשת כאשר חומצות מהבטן שלך לגרות את בטנה של הוושט שלך או באזורים ulcerated בתוך הבטן שלך שאינם מכילים קרום מגן השומרים נגד חומצת הקיבה.

יחד עם כאב מכרסמים או מכרסמים בבטן שלך, אתה עשוי להבחין גיהוק, נפיחות, בחילה והקאות. על פי מידע לאומי מחלות העיכול מידע, אנשים עם הפרעות בעיכול עלול לבלוע שלא בכוונה ולשחרר אוויר, מה שמוביל עוד gassiness ו גיהוק.

לקטוז, סוכר בחלב, עלול לגרום לכאבי בטן ולגזים אצל אנשים מסוימים שחסרים כמות מספקת של האנזים לקטאז, המסייע לעיכול. מזונות אחרים שעשויים להגביר את שכיחות כאבי הגז והבטן כוללים מזונות שומניים, שעועית, בצל, ברוקולי, תפוחים, אפרסקים, משקאות קלים ומזונות דיאטטיים המכילים סורביטול. הפרעות עיכול מסוימות, כגון תסמונת המעי הרגיז, חסימה במערכת העיכול ודלקת יכולים גם לגרום לגזים ולכאב. מתח, חרדה ועישון יכולים גם לתרום את הסימפטומים.

הימנעות מזון לגרום גז היא אחת הדרכים למנוע את הסימפטומים לא נוח. תרופות אנטי-חומציות ללא מרשם עשויות לספק הקלה לצרבת קלה, מתונה. אכילה איטית, תוך קיצוץ זמני על מזונות עתירי סיבים עשויה גם למזער את הסימפטומים שלך. MayoClinic.com ממליץ לך לפנות לרופא אם שינוי הרגלי האכילה שלך לא לשפר את הסימפטומים שלך או אם יש לך צרבת מתמשכת, כאבי בטן, חום או ירידה במשקל.

גז העיכול

בעיות בעיכול

תסמינים

גורם

יַחַס