איך אני עושה פפריקה מתוקה?

פפריקה הוא מרכיב מובלט במתכונים של נקניקיות צ’וריסו, פפריקאש עוף ומנות אחרות, אבל ההבדלים בין זני התבלינים הם קלים. מיוצר מן פלפלים מיובשים, תבלין אבקתי זמין זנים ספרדית או הונגרית. הפפריקה הספרדית באה מפלפל חריף מעושן, בעוד הפפריקה ההונגרית נגזרת מפלפל חריף, פלפלים חריפים או פלפלים מתוקים, כגון הפלפלים האדומים או ההונגרית. ללא קשר לאום המקור או החום שהם מספקים, פלפל פלפל הם הקרקע עד עקביות עדינה מסונן עד כל השרידים הם כמו גרגרי חול.

שוטפים את הפלפלים כדי להסיר עפר חיצוני או אדמה, ו להתייבש עם מגבות נייר.

יבש את הפלפלים. תוכל לעשות זאת באחת משתי דרכים. השיטה הטבעית מאפשרת לחום השמש לעשות את העבודה. מניחים את הפלפלים על שולחן חיצוני מוצל ומכוסה במגבות נייר ביום חם ויבש. אפשר פלפלים להתייבש בחום של עד יומיים. אם יש לך מייבש מזון, הכנס את הפלפלים ופעל לפי הוראות היצרן ליובש פלפלים.

חתוך את גזע מהחלק העליון של פלפלים מיובשים לחתוך את הצדדים. בעזרת האצבע, לגרד את כל הזרעים ולזרוק אותם.

חותכים את הפלפלים על קרש חיתוך לריבועים של לא יותר מ 1 אינץ ‘בכל צד.

טען קומץ חתיכות פלפל לתוך מטחנת קפה או מעבד מזון ו לכתוש אותם. לשפוך את התוכן של המטחנה לתוך קערה וחוזר על התהליך עד כל הפלפלים הם הקרקע.

החזק את מסננת מעל קערה השנייה בעדינות לנער את הפלפלים הקרקע דרך הרשת. הסר את כל החלקיקים שנותרו ביד וטחון אותם לחתיכות קטנות יותר. שופכים את התוכן לתוך המסננת שוב ומנערים את האבקה.